Η έντονη δυσαρέσκεια που έδειξε η νέα σύντροφος του Στέφανου Τσιτσιπά, Paula Badosa προς τον πατέρα του, Απόστολο Τσιτσιπά καταγράφηκε την ώρα του αγώνα για τον 2ο γύρο του Wimbledon.

Όπως θα δείτε στο παρακάτω βίντεο, η Paula Badosa καθόταν πίσω από τον Απόστολο Τσιτσιπά και χειροκροτούσε προφανώς τον σύντροφό της. Τότε, ο πατέρας του Στέφανου γύρισε απότομα προς τα πίσω κι εκείνη ξαφνικά σταμάτησε να χειροκροτά.

Το… «δολοφονικό» της βλέμμα τα λέει όλα.

Δείτε παρακάτω το βίντεο από το Twitter:

Να σημειώσουμε πως το παιχνίδι του Στέφανου Τσιτσιπά με αντίπαλο τον Άντι Μάρεϊ, για τον β’ γύρο του Wimbledon, διεκόπη λόγω του προχωρημένου της ώρας και θα συνεχιστεί την Παρασκευή, όχι πριν από τις 17:00 ώρα Ελλάδος.

Ο λόγος της διακοπής έχει να κάνει με τον νόμο που… κλείνει τα αγγλικά γήπεδα στις 23.00 λόγω των ωρών κοινής ησυχίας, το λεγόμενο curfew.

Το ματς διεκόπη αμέσως μετά την ολοκλήρωση του τρίτου σετ, το οποίο κατέκτησε ο Μάρεϊ, παίρνοντας το προβάδισμα με 2-1 σετ (6-7, 7-6, 6-4) κόντρα στον κορυφαίο Έλληνα τενίστα (Νο 5), ο οποίος είχε προηγηθεί, βλέποντας όμως τον αντίπαλό του να νικά στα δύο επόμενα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν τον πόντο που του χάρισε το τρίτο σετ ο άλλοτε Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης και νυν Νο 40 του κόσμου αισθάνθηκε ενοχλήσεις στους προσαγωγούς, μετά από γύρισμά του.

Όποιος επικρατήσει στο εν λόγω μπρα-ντε-φερ θα αντιμετωπίσει στους «32» της διοργάνωσης τον Σέρβο Λάσλο Τζέρε, που έκανε την έκπληξη αφήνοντας εκτός τον Μπεν Σέλτον με 3-6, 6-3, 7-6, 6-3.